top of page

מוזיקה לקולנוע וטלוויזיה

 "המוחרם: שש תחנות להבנת החרם על ברוך שפינוזה"
סרטו של דוד אופק (2023)
מוזיקה מקורית מאת אסף תלמודי 

החרם שהוטל על ברוך שפינוזה, הפילוסוף היהודי-הולנדי ששינה את המחשבה המודרנית, נחשב לאירוע מכונן ומסתורי בסיפורו של ההוגה הידוע. 

הבמאי דוד אופק יוצא למסע בין-יבשתי בעקבות שש סיבות שונות לחרם – בין אמסטרדם והאג, ניו יורק, ירושלים ותל אביב, הוא מגלה תגליות מפתיעות, 

ומשרטט קווים לדמותו של האיש שממשיך לסקרן את התרבות שלנו כל העת ברעיונותיו המהפכניים, הרוחניים.

טריילר

Spinoza-P2-Pais-Heb-2-655x917.jpg
המוחרם
אבשלום

שבע השנים של אבשלום
סרטו של דוד אופק (2022)
מוזיקה מקורית מאת אסף תלמודי 

מאיר אשל, נער חופים בן 22 מאשדוד, קונה כרטיס לכיוון אחד לפריז וממציא את עצמו מחדש כאמן בשם אבשלום. מהר מאד הוא פורץ כמטאור בשמי סצנת האמנות, ומוצג במוזיאונים היוקרתיים ביותר בעולם: Centre Pompidou Paris, Tate Modern Gallery

London, הביאנלה בוונציה, מוזיאון ישראל ועוד.


הצלחתו של אבשלום הייתה קצרת מועד – כמעט 7 שנים עברו מאז הגעתו לפריז עד שבשיא הצלחתו, בגיל 28, הוא מת באופן טראגי. שנים מאוחר יותר, מתמנה אחיו הצעיר, דני אשל, למנהל העיזבון של אבשלום, ומשימתו הראשונה – מכירת יצירתו האחרונה של אבשלום

זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל דוקאביב 2022

טריילר

אבשלום.png
אגדת חורבן

אגדת חורבן
סרטו של גידי דר (2020)
מוזיקה מקורית מאת אסף תלמודי ויונתן אלבלק

פסקול שאפתני ורחב יריעה, המשלב מוזיקה תזמורתית אפית וסצנות של מוזיקת פולחן מקהלתית ששואפת לדמיין את המוזיקה בבית המקדש השני. משתתפים בו, בין השאר, שי צברי, רביד כחלני, שולי רנד, קרן טננבאום, מקהלת העפרוני הצעירה ותזמורת מוזיורסל מהונגריה.

מהביקורות על הפסקול:
"בזכות ליהוק מושלם של השחקנים המדבבים ובזכות המוזיקה של אסף תלמודי ועיצוב הפסקול של רונן נגל ונתי זידנשטדט - 'אגדת חורבן' הוא קודם קודם מופע סאונד מרשים"
 – יאיר רוה, כלכליסט


"את הוויזואליה הייחודית משלימים המוזיקה הנהדרת של אסף תלמודי ויונתן אלבלק ועיצוב פס הקול הכביר של נתי זיידנשטדט. אלו מעבים וממנפים את החוויה לגבהים נוספים, כשבולטות במיוחד הן סצנות המקדש שמצליחות ממש להקים לתחייה את הפולחן הדתי"
– יואב לוסטיג, מקור ראשון


"המוזיקה המקורית של אסף תלמודי ויונתן אלבלק היא מן הטובות שזכורות לי בסרט ישראלי, ועיצוב הפסקול של נתי זיידנשטדט ורונן נגל משתמש היטב ביכולת לשחק עם הקולות והאפקטים בסרט שהוא כולו מדובב"
– עופר ליברגל, סריטה


"אז גם אי אפשר להוריד את האוזניים מהפסקול שעיצב נתי זיידנשטדט ומהמוזיקה שכתבו אסף תלמידי ויונתן אלבלק... אנשים ידברו ובצדק על הציורים, אבל זאת עבודת סאונד מהמרשימות שנשמעו בקולנוע הישראלי"
 – תומר קמרלינג, מאקו

טריילר

אגדת חורבן
מתיר עגונות

מתיר עגונות
(כאן 11, 2019)

הסדרה עטורת השבחים “מתיר עגונות”, בכיכובם של אביב אלוש ואביגיל קובארי - מאת יוסי מדמוני, תמר קיי ודוד אופק - מספרת את סיפורו של הרב יוסף מוראד, שמתמחה באיתור סרבני גט ושכנעם לחתום על הגט שיוציא את נשותיהם העגונות לחופשי. מוזיקה מקורית – אסף תלמודי.

"הכל יפה ב'מתיר עגונות'. מהפתיח המהפנט, דרך הפסקול המקורי של אסף תלמודי, הצילום וכמובן העלילה עצמה..."
– סמדר שילוני, Ynet

"פסקול משובח במיוחד של אסף תלמודי".

– אריאנה מלמד, הארץ

 

״המוזיקה בסדרה היא שחקן מרכזי שלוקח את הדמויות ואת הסיפור למקומות שלא חלמנו עליהם. בעולם מושלם, אסף תלמודי היה מקבל  טייטל של 'יוצר' על העבודה שלו בסדרה. למזלנו זה לא עולם מושלם... כמעט כל המוזיקה היא סקור שנכתב לסצנות ספציפיות עם כלים אמיתיים. קשה לאסף לעשות משהו עד האמצע. הוא אמן, וכמעט לא נתקלים בכאלה בעולם שלנו.״

– יוסי מדמוני, יוצר הסדרה

מתיר מועמדויות.jpg

נעימת הנושא

שיר הנושא

טריילר

אחד על אחד
(כאן 11, 2020)

סדרת דרמה בכיכובו של תומר קאפון, מאת מתן יאיר. זכתה לשבחים וביקורות בקרב מבקרי הטלוויזיה. 


"'אחד על אחד' עובדת על אש קטנה ובהדרגה מתגבשת ליצירה לירית ועדינה שמתנחלת בלב..."

– יעל שוב, Time out

טריילר

One_on_One_3000_fix_01.jpg
אחד על אחד

גיבורות
(סרט דוקו', 2020)

סרטה הדוקומנטרי של מיכל ורשאי, העוסק בחברות, באהבה ובמוות דרך סיפורן של אימהות תל אביביות בקבוצת כדורשת.

טריילר

גיבורות.jpg
גיבורות

ריימונד אל בידאוויה
(דוקו, 2020)

ריימונד – דיווה, השראה, מלכה, חידה, ניצולה, אלמנה, אישה ואמא. יעל אבקסיס מלווה את אמה אל תוך עולמה, במסע משותף שמתחיל בילדות בקזבלנקה, עובר דרך חולות אשדוד ומסתיים בחזרה למרוקו.

טריילר

ריימונד אבקסיס.png
ריימונד

גאולה
(סרט, 2018)

דרמה מאת יוסי מדמוני ובועז יהונתן יעקב המספרת את סיפורו של סולן רוק לשעבר, חוזר בתשובה, שכדי לממן טיפול חדשני ויקר לבתו בת השש, מאחד את להקתו לסיבוב הופעות אחרון. החיבור המחודש לעולמו הישן ולחברי הלהקה, שהקשר עמם נותק, פותח מחדש את משקעי העבר.


הסרט הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל טורונטו ומשה פולקנפליק השחקן הראשי זכה בפסטיבל בפרס השחקן הטוב ביותר. הסרט קטף פרסים נוספים ביניהם פרס המוזיקה הטובה ביותר של אסף תלמודי, במסגרת פסטיבל הסרטים ירושלים לשנת 2018.
 

נימוק השופטים לפרס המוזיקה הטובה ביותר: "על פסקול המעשיר את הסרט כדמות נוספת".

טריילר

שיר הנושא – אורות גבוהים

Redemption-Film-2018.jpg
גאולה

במרחק מאה מטר
(הוט, 2020)

סדרה מאת בועז יעקב ויוסי מדמוני ("גאולה") עם אהרון טרייטל ואלישבע וייל.


יצחק, אברך חרדי, בשכונת גאולה בירושלים לא מסוגל להיות יותר סגור בבית בימי הקורונה. אם היחידים שמותר להם לשבור את הסגר הם השליחים, הוא יהיה שליח בעצמו. שליח של סושייה. אבל כשדלתות נפתחות, מראהו החרדי מבהיל את האנשים כאילו הוא נשא הנגיף. אבל יצחק מרגיש שמשהו גדול קורה. שדווקא עכשיו זה הזמן להתחדש. הוא מסיר את בגדי החרדי ולובש תחפושת חילונית.

(סדרה של הוט בימי הקורונה). 

במרחק מאה מטר.jpg
במרחק מאה מטר
bottom of page